McClelland – Frog Morton (Craftsbury Series)

McClelland Frog Morton

Ļoti tumšs un piesātināts Latakijas/Virdžīnijas tabaku maisījums, domāts tiem, kam patīk dūmainā Latakijas garša, bet tajā pašā laikā, lai tas būtu pietiekami maigs, lai to varētu pīpēt jebkurā laikā.

Nosaukums “Frog Morton” nāk no J.R.R. Tolkiena darbiem, kura nozīmi varētu tulkot kā “varžu purvs”.

Lielais pārsvars bundžiņā esošās tabakas ir tumša, praktiski melna. Ir tikai daži gaišāki gabaliņi. Smarža man atgādina bārbekjū mērci, bet mani tas netraucē. Es teiktu man tas pat patīk.

Svaiga tabaka bija nedaudz par mitru, lai to pīpētu uzreiz, tapēc to atstāju uz 20-30 minūtēm “paelpot”, pirms likšanas pīpē.

Pīpē sapakojas ļoti viegli, iedegas viegli. Kopumā bija nepieciešams pielikt uguni tikai pāris reizes, lai nopīpētu līdz galam. Labs vēss dūms. Mēlē “nekož”. Nikotīna līmenis samērā zems. Virdžīnijas tabaka ir diezgan salda un Latakija arī nav pārāk nomācoša. Lai gan nav minēts, ka tabakai ir kāds aromatizētājs, man liekas, ka kaut kas tomēr Virdžīnijas tabakai ir pievienots. Man ļoti patīk šī garša. Šis maisījums droši var tikt pīpēts visas dienas garumā. Telpā aromāts ir jūtams, taču nav nepanesams. Tabaka paliek stiprāka pie beigām. Pēc pīpēšanas paliek smalki gaiši pelēki pelni.

Rekomendēju jebkuram pīpētājam, kas vēlas iepazīties ar Angļu tipa tabakas maisījumiem.

Piezīme: Šī tabaka Latvijā nav nopērkama (cik skatījos, Eiropā arī nav nopērkama). Vienīgā iespēja sūtīt no ASV, diemžēl muita, PVN un akcīze to padara par nerentablu pasākumu.

Stiprums: ★★★★, Aromatizētājs: ★★★, Garša: ★★★★
Mans novērtējums: ★★★★