Kas ir Pipes.Lv?

Laipni lūgti interneta vietnē, kuru esmu nolēmis veltīt tabakas pīpēm un ar tām saistītajām lietām!

Bet sākumam…

Kas ir pīpe?

Pīpe ir izstrādājums, kas sastāv no galviņas, kas parasti izgatavota no briāra koka saknes un kāta jeb iemuša, kas parasti izgatavots no vulkanīta vai akrila. Eksistē arī pīpes, kuru galviņas izgatavotas no olīvkoka, ķirša vai kukurūzas vālītes, māla utt., bet tās sastopamas retāk. Šo izstrādājumu – izmanto speciālu tam paredzētu tabakas maisījumu pīpēšanai. Šis ir vecākais zināmais tradicionālais pīpēšanas veids.

Šerloks Holmss, pīpeSenos laikos pīpēšana bija ļoti ierasta lieta. To baudīja daudz un dažādi cilvēki, starp tiem – jūrnieki, zemnieki, valsts vīri un studenti. Bet kad tika izgudrota cigarete, pīpes lēnām sāka izzust no mūsu dzīvēm. Vairākums cilvēku deva priekšroku ātram un spontānam, nekā pārdomātam un izplānotam dzīves stilam. Es esmu par to, lai atkal atdzīvinātu šo pīpes pīpēšanas mākslu. Tā ir ne tikai sena tradīcija un rituāls, bet tā liek mums piebremzēt spraigo dzīves ritumu, pavērot un pārdomāt lietas. Šis ir arī labs veids, kā komunicēt ar dažādiem cilvēkiem, jo īpaši, ja tie izbauda to pašu aizraušanos, ko jūs. Lielais variākums pīpes cienītāju, kurus ir nācies satikt, ir atvērti un draudzīgi ļaudis.

Bings Krosbijs, pīpeDaudzi tautā populāri un iemīļoti cilvēki ir bijuši pīpes cienītāji. Kā piemēram, Alberts Einšteins, Bings Krosbijs, Ernests Hemingvejs, J.R.R. Tolkiens. Un neaizmirsīsim arī slavenāko personāžu no literatūras – Šerloku Holmsu. Arī pats šī personāža radītājs – Artūrs Konans Doils – bijis kaislīgs pīpes un cigāru cienītājs.

Kapēc es pīpēju?

Man patīk viss process, kas saistās ar pīpēm, sākot ar tabakas sagatavošanu, pīpes pielādēšanu un relaksāciju to pīpējot. Tāpat man liekas interesanta pīpes vēsture un tajā iesaistītie cilvēki. Interesanti novērot, kā dažādās pīpēs mainās tabakas maisījuma garša to pīpējot. Piemēram, pīpējot tabaku dažāda diametra un dziļuma pīpēs var atklāt daudz dažādas garšas nianses. Kā jau es minēju iepriekš, tas man arī palīdz relaksēties un pārdomāt dažādas lietas. Ļoti liela nozīme ir komunikācijās ar citiem pīpes cienītājiem. Caur šo aizraušanos esmu saticis daudz interesantu cilvēku gan reālā dzīvē, gan elektroniski. Pīpes pīpēšanu uzsāku pirms nu jau vairāk kā divpadsmit gadiem, un uz šo brīdi manā kolekcijā ir 34 pīpes un ap 20 dažādi tabakas maisījumi.

Par Pipes.Lv vietni

Šeit centīšos aprakstīt savu pieredzi ar dažādām pīpēm, tabakām un aksesuāriem. Ceru, ka šie raksti liksies jums interesanti un informatīvi.

Ja jums ir kādi komentāri vai jautājumi, būšu priecīgs tos uzklausīt un iespēju robežās palīdzēt.

Saldu dūmu!