Kas pie velna ir marlīns?

Tagad, kad, paskatoties uz termometra stabiņu un nokrišņu daudzumu ārā, varam secināt, ka pavisam negaidot ir pienācis rudens, ejot ārā, roka neviļus sniedzas pēc šalles un cepures, un, tik pat neviļus, arī tabakas izvēle nosliecas uz smagākiem maisījumiem, kas vairāk piemēroti šiem laika apstākļiem. Par šādu, rudenīgam laikam atbilstošu, tabakas maisījumu var uzskatīt Rattray’s Marlin Flake jeb marlīna fleiks.

Kas tad ir marlīns?

Marlīns ir zivs, kas nāk no buruzivju dzimtas. Tas ir līdzīgs zobenzivīm, taču to purna daļa nav tik gara. To ķermeņa garums var sasniegt līdz pat pieciem metriem un svars līdz 900 kg. Ātrums, ko šīs zivis attīsta zem ūdens var sasniegt līdz pat astoņdesmit kilometriem stundā. Marlīni ir iekārota trofeja tropu zvejniekiem. Taču Atlantijas zilais marlīns un baltais marlīns ir tuvu izzušanai, pateicoties šiem pašiem zvejniekiem.

Zilais marlīns

Šie visi ir interesanti fakti paši par sevi, bet rodas jautājums – kāds sakars zivij ar tabaku? Izņemot to, ka kādreiz liela daļa zvejnieku pīpēja pīpes, nekādu citu saistību es šajā nesaskatu. Šis tabakas maisījums ir viens no Rattray’s sērijas British Collection (pārējiem maisījumiem šajā sērijā nav nekāda sakara ar zivīm).

Rattray’s ne tikai tabaka saucas Marlin Flake, bet arī ir vesela pīpju sērija ar nosaukumu Marlin. Manā īpašumā kāreiz ir viena no šīm pīpēm (skat. attēlus zemāk).

Sinepju krāsas bundžiņa

Marlin Flake plāksnītes bundžiņā un Marlin pīpe

Šī tabakas maisījuma bundžiņa ir ar spilgti dzeltenu – sinepju krāsas – etiķeti, kā tas ir lielākai daļai Rattray’s tabakas. 50 gramu bundžiņa ir apaļa, bet 100 gamu bundžiņa ir taisnstūra formas. Pēc ražotāja dotās informācijas, tabakas maisījums satur tumšo Virdžīnijas tabaku, Periku un melno Kavendišu. Atverot bundžiņu redzam, ka tabakas maisījums ir tumšs, kas nozīmē, ka šeit tiek izmantota nogatavināta Virdžīnijas tabaka. Par to liecina arī smarža, kurā var sajust rupmaizes un rozīņu smaržu, nevis citrusu un svaiga siena smaržu, kas būtu raksturīga gaišai, svaigai Virdžīnijas tabakai. Tabakas mitruma līmenis ir diezgan augsts, tādēļ jāievēro piesardzība, lai nepīpētu to par ātru, tādā veidā pazaudējot garšu vai pat apdedzinot mēli ar karstu tvaiku.

Pīpēšanas un garšas īpatnības

Marlin Flake tabaka ir presētā formā. Pēc manām domām, šīs fleika plāksnītes ir pārāk blīvas, lai tās vienkārši salocītu un iestumtu pīpē. Tāpēc es tās parasti sadrupinu plaukstā un tad sapildu pīpē. Presētajām tabakām ieteicams izmantot mazāka tilpuma pīpes, lai izbaudītu visu komplekso garšas buķeti.

Sadrupināta fleika plāksnīte

Kā jau ierasts, izmantoju Zippo šķiltavas, lai aizdedzinātu tabaku. Jā, piekrītu, benzīns nedaudz izmaina tabakas garšu, taču manuprāt, šīs izmaiņas nav tik vērā ņemamas. Savukārt Zippo benzīna šķiltavas ir vienmēr uzticamas un noturīgas vējainos apstākļos. Tabakai nepieciešami vairāki piegājieni, lai tā aizdegtos visā pīpes laukumā jau minētā mitruma dēļ. Bet kad tā ir aizdegusies, tad diezgan viegli uzturēt šīs tabakas degšanu.

Kā jau minēju iepriekš, augstā mitruma dēļ, Marlin Flake jāpīpē piesardzīgi. Ja tas izdodas, tad garšas baudījums būs fantastisks.

Marlin Flake sapildīts pīpē

Garšā jūtams saldums, gandrīz varētu teikt, ka sagaršoju medu. Arī rozīņu un žāvētu plūmju garša ir izteikta. Pieminēšu, ka tabakas maisījumam nav pievienoti mākslīgi aromāti vai esences, tas satur tikai naturālu tabaku. Otrajā pīpes trešdaļā garšā sāk parādīties Perika nianses. Periks ir ļoti stipra specializēta tabaka, kas piedod tabakas maisījumiem piparainu garšas noti. Saliekot to kopā ar Virdžīnijas tabakas saldumu, izveidojas ļoti patīkama garšas buķete. Ir cilvēki, kas ekskluzīvi pīpē tikai Virdžīnijas/Perika (VaPer) maisījumus. Arī man ļoti pie sirds iet šāda tipa tabakas maisījumi.

Pēdējā pīpes trešdaļā parādās nopļautas zāles un riekstu garšas nots, kas ir tipiska Virdžīnijas tabakai, kā arī pieaug nikotīna daudzums.

Es šo tabakas maisījumu vērtētu kā vidēji stipru. Lai arī pašam pīpētājam šī tabaka smaržo un garšo ļoti patīkami, telpā tā astāj diezgan smagnēju un pamanāmu, taču ne nepatīkamu, aromātu.

Marlin Flake ir salīdzinoši pieejama tabaka cenas ziņā. 50 gramu bundžiņas cena šī raksta uzrakstīšanas laikā bija 9,80€. Iesaku gan pieredzējušiem pīpmaņiem, gan arī jaunpienācējiem šājā interesantajā hobijā.

Stiprums: ★★★
Aromatizētājs: ★
Garša: ★★★★
Mans novērtējums: ★★★★