Tabakas maisījumu TOP

Veidot dažādus sarakstus un topus tagad ir modīgi un to dara visi. Līdz ar to, lai neatpaliktu no pārējiem, padalīšos ar saviem sarakstiem. Konkrētāk – ar tabakas maisījumu TOP.

Vispirms neliela atkāpe par manu gaumi tabakas maisījumos – man ļoti iet pie sirds Virdžīnijas tabakas maisījumi, kā arī Virdžīnijas/Perika maisījumi, jo īpaši fleiku formā. Līdz ar to šis tops ir diezgan nosvērts par labu šāda tipa maisījumiem. Šajā sarakstā ir arī daži Angļu tipa maisījumi, kuri man patīk. Šad un tad es pamēģinu kādu aromātisko tabakas maisījumu, bet ļoti retos gadījumos kāds no tiem man iet pie sirds.

Daži no maniem tabakas apskatiem ir publicēti Tobaccoreviews.com datu bāzē. Turpmāk centīšos šos apskatus publicēt arī šeit.

Mans saraksts ar labākajiem tabakas maisījumiem

 1. Reiner – Blend 71: Long Golden Flake: ļoti smeķīgs Virdžīnijas/Perika (VaPer) maisījums, kas izpildīts gara nesagriezta fleika formā. Pamatā ir zeltainā Virdžīnija ar nedaudz balto Bērlija tabaku un šķipsnu Luiziānas Perika. Tam ir tikko manāms medus un apelsīna aromāts, kas vietām parādās arī pīpējot. Šobrīd mana mīļākā tabaka. Varētu pīpēt to visu dienu.
 2. Orlik – Golden Sliced: tīrs VaPer maisījums. Satur ļoti mazu devu Perika, kas tam piedod unikālu garšu. Vienkārši garšīgs!
 3. Tordenskjold – Virginia Slices: līdzīgs augstāk minētajam OGS, bet, lai gan ražotājs to nenorāda, es tomēr varu sagaršot nelielu citrusa piedevu to pīpējot. Iespējams tas ir tikai īpatnējs tabakas maisījuma rezultāts. Lai kā tas arī būtu – ļoti iet pie sirds.
 4. Samuel Gawith – Full Virginia Flake: tīrs Virdžīnijas tabaku maisījums, pretsatā OGS un TVS, šeit ir vairāk noturētas/fermentētas tabakas. Fleiks ir samērā tumšā krāsā. Īstā izvēlē relaksējošam momentam.
 5. Mac Baren’s tīteņi – Dark Twist, Stockton, Roll Cake, Club Blend: sagrupēju tos visus kopā, jo garša atšķiras tikai nedaudz. Tie satur Virdžīnijas tabakas, Melno Kavendišu un nedaudz Kentucky tabaku. Šim tabakas maisījumam pievienots kļavas cukura un medus maisījums. Ļoti patīkama garša un šie maisījumi ir sagriezti nelielu monētu formā, kas ir ļoti acij tīkami.
 6. McClelland – Frog Morton: klasisks angļu maisījums. Satur pareizu Virdžīnijas un Latakijas tabaku maisījumu. Ļoti garšīgs.
 7. Dan Tobacco – Ascanian No. 2: interesants maisījums, kas satur Virdžīnijas tabakas, 10% Luiziānas Perika un nedaudz pievienota Orientālā tabaka. Salds un maigs.
 8. Mac Baren – HH Vintage Syrian: Balkānu tipa maisījums. Satur Virdžīnijas, Sīrijas Latakijas, Tumšo Kentucky un Turku Orientālo tabaku. Dūmakaina garša ar nelielu saldumiņu.
 9. Dan Tobacco – Copenhagen Cavendish: manuprāt, viens no labākajiem Kavendiša maisījumiem, kas pieejams bez nekādām piedevām. Garšīgs un saldens. Mierīgi var pīpēt visu dienu.
 10. Torben Dansk – No. 5 Mixture: iesācēja līmeņa Angļu tipa maisījums. Pēc manām domām šādam bija jābūt Dunhill Early Morning Pipe maisījumam. Pirmā pīpe sākot dienu – garšīga un uzmundrinoša.

Mans saraksts ar sliktākajiem tabakas maisījumiem

 1. Dunhill – Early Morning Pipe: kāda vilšanās. Man bija lielas cerības uz šo maisījumu, ņemot vērā tā popularitāti. Tam praktiski nav nekāda garša. Parasta nikotīna bumba. Tam pat piemita kaut kāda rūgteni skāba piegarša un es gandrīz varēju sajust mentola garšu pīpējot. Ir pieejami daudzi labāki Angļu tipa maisījumi par saprātīgāku cenu. Manuprāt nav vērts!
 2. Bell’s – Three Nuns: vienā vārdā – laupīšana! Viens no klasiskajiem tabakas maisījumiem, kuru sāk ražot MacBaren. Bet es nespēju saprast, kas padara šo maisījumu tik dārgu? Nepārprotiet, tabakai nav ne vainas, tikai cena ir neadekvāta.
 3. Rattray’s – 7 Reserve: vēlviens pliekans Angļu tipa maisījums. Paliek ļoti griezīgs pēc pirmās trešdaļas ar pelnu piegaršu. Iespējams, ka bundžiņa bija  brāķis, bet es netaisos to pirkt vēlreiz, jo ir pieejami vairāki citi daudzsološi tabakas maisījumi.

Turpinājums sekos…

Tabakas maisījumi, kurus vēlētos pamēģināt

 1. Dunhill – My Mixture 965: ļoti slavena tabaka. Cerams tā neliks vilties, kā tas bija ar Early Morning Pipe.
 2. Dan Tobacco – Kriswill Medium un Mellow Navy Cut: pāris daudzsološu Virdžīnijas un Virdžīnijas/Perika maisījumu. Ļoti augstā vērtē.
 3. Germain’s – Special Latakia Flake: tautā mēļo, ka šis maisījums ir ļoti tuvs pēc garšas Esoterica Tobacciana Penzance – maisījums, kuru pie mums nevar dabūt un vispār ir diezgan liels retums. Tas ir Angļu tipa maisījums fleika formātā.
 4. Samuel Gawith’s – St. James Flake: vēlviens daudzsološs Virdžīnijas/Perika maisījums.
 5. Dan Tobacco – Hamborger Veermaster: vienreizējs tīrs Virdžīnijas tabakas fleiks.

2 domas par “Tabakas maisījumu TOP”

 1. Laba diena!

  Prieks satikt tiklā domu biedru!
  Ar tabaku pieejamību Latvijā stāsts ir diezgan bēdīgs – es personīgi, no piedāvājamā sortimenta pīpēju tikai Irish Whiskey / Peterson.. Arī sūtīšana pa pastu esot aizliegta ES valstīs, cik zinu.
  Kādā veidā Jums izdevās risināt šo problēmu?

  Ar cieņu, Vitalij

  1. Sveiks, Vitalij!

   Man arī liels prieks, ka atrodas cilvēki, kas aizraujas ar to pašu nodarbi, jo īpaši tepat Latvijā.

   Latvijā ir tiešām ļoti ierobežota tabakas produktu izvēle priekš pīpes cienītājiem. Nav tā, ka viņas nav vispār, bet pārsvarā tiek piedāvāti aromatiskie tabakas maisījumi, pie tam salīdzinoši zemas kvalitātes. Viens no retajiem veikaliem, kur ir diezgan plaša un kvalitatīva izvēle ir Alberta Pīpes (Rīgā, Alberta ielā 1 – 6a, http://www.albertapipes.lv). Iesaku iegriezties (nav domāts kā reklāma).

   Saistībā ar tabakas produktu sūtīšanu – esmu saskāries ar dažādām situācijām. Ja sūtat tabakas produktus no Internet veikala, kas atrodas ārpus Eiropas savienības, tad, precei ienākot Latvijā, tai jāiziet atmuitošanas procedūra un prece ir jālaiž apgrozībā (jāiegādājas akcīzes uzlīmes un jāreģistrē VID). Laišana apgrozībā skan jocīgi, kaut arī šo produktu izmanto pats savām vajadzībām. Varu piebilst vienu – tas ir dārgs un ilgs process, pie tam akcīzes muitas brokeri īsti nevēlas sadarboties ar privātpersonām. Ja tabakas produkts ir nopirkts privāti vai dāvināts vai tiek ievests rokas bagāžā, tad, cik atceros no muitas normatīviem, maksimums ir 50 grami tabakas.
   Nedaudz labāka situācija ir, ja tabaku pasūta no Internet veikala ES. Cik esmu studējis, tad reālu ierobežojumu akcīzes preču sūtīšanai ES robežās nav. Esmu sūtījis tabaku no Vācijas svarā virs viena kilograma bez problēmām.

   No piedāvātā sortimenta tepat Latvijā, liekas, ka man visvairāk patika Presbyterian Mixture, kas ir angļu tipa maisījums. Peterson tabakas esmu mēģinājis vairākas, jāsaka, ka vislabāk patika University Flake, bet tā ir diezgan pasmaga tabaka gan nikotīna ziņā, gan garšas ziņā.

   Cieņā un saldu dūmu vēlot,
   Guntis

Komentāri ir slēgti.