Kas nepieciešams, lai sāktu baudīt pīpi

Ja jau Jūs lasiet šo rakstu, pieņemu, ka esat nolēmuši pamēģināt pīpes pīpēšanu. Ir nepieciešamas 5 pamatlietas, lai to izdarītu. Šajā rakstā došu savas rekomendācijas par lietām, kas būs nepieciešamas un kā izdarīt pareizo izvēli.

Pīpe

Stanwell Trio, Pipe smoking
Stanwell Trio, pīpe ar 9mm filtru

Pats par sevi saprotams, lai baudītu pīpes pīpēšanu, nepieciešama pīpe. Izvēloties pīpi, ir ļoti daudz faktori, kas jāņem vērā, piemēram, galviņas materiāls, iemuša materiāls, vispārējais izmērs un svars un, protams, forma.  Pašlaik centīšos fokusēties tikai uz tiem parametriem, kas ir svarīgi iesācējam, bet nākotnē centīšos uzrakstīt detalizētāku rakstu.

Kas attiecas uz galviņas materiālu (tā pīpes detaļa, kurā tiek ievietota tabaka), pamatā var visu iedalīt divās lielās grupās – briāra pīpes un ne-briāra pīpes. Es ieteiktu sākt tikai ar briāra pīpi. Tas ir pārliecinoši izplatītākais pīpes materiāls. Saistībā ar pīpes formu – es ieteiktu izvēlēties pēc saviem ieskatiem, piemēram, forma, kas papildina Jūsu sejas forumu. Tajā pašā laikā, es neieteiktu uzreiz iegādāties liektās pīpes, jo tās ir grūtāk kopt un tās mēdz vairāk “burbuļot” pīpējot ātri. Tāpat es neieteiktu izvēlēties lētu, nezināma ražotāja pīpi. Ja Jūsu pirmā pieredze pīpējot būs sabojāta ar slikti savietotu dūmu kanālu vai vaļīgu iemuti, būsim reāli – Jūs noteikti mestu šo hobiju pie malas un nopirktā pīpe atrastu jaunas mājas kādā aizmirstā atvilknē (labākajā gadījumā). Es ieteiktu skatīties uz zināmiem pīpju ražotājiem, kā piemēram, Stanwell, Peterson, Savinelli, Big Ben, Brebbia, Chacom, Butz-Choquin utt. Šiem lielajiem ražotājiem parasti ir pīpju sērijas, kas pēc cenas ir ļoti pieejamas un tām nebūs nekādu kvalitātes problēmu. Parasti to cenas ir ap 60 – 80€ par jaunu pīpi. Jūs šo pīpi variet pirkt vai nu tuvākajā tabakas veikalā vai internetā. Tās parasti ir lētākas internetā, bet es ieteiktu pēc iespējas atbalstīt vietējos tabakas veikalus.

Vēlviens svarīgs faktors pīpes izvēlē ir filtrs. Iesācējam es ieteiktu izvēlēties pīpi, kurā varētu ievietot Eiropā populāro standarta 9mm ogles filtru. Vēlāk, ja Jums būs tāda vēlme, Jūs variet izmantot filtra adapteri, lai pīpi pārvērstu par bezfiltra pīpi.

Tabaka

Mac Baren, Pipe smoking
Mac Baren Vanilla Loose Cut

Otra svarīgākā lieta, kas jums būs nepieciešama ir tabakas maisījums, kas paredzēts pīpēšanai pīpēs. Ir pieejami ļoti daudz tabakas maisījumi. Es ieteiktu sākt ar kvalitatīvu vieglu aromātisko tabaku, piemēram, Mac Baren Vanilla Cream, Mac Baren Cube, Peterson Sunset Breeze, McClelland Deep Hollow vai ko līdzīgu. Tabakas rekomendācijām, ieteiktu apmeklēt vietni tobaccoreviews.com, kas ir tabakas maisījumu apskatu datu bāze. Tā satur tūkstošiem tabakas maisījumu aprakstu un novērtējumu.

Pīpes kompanjons

Pīpes kompanjons
Pīpes kompanjons

Trešais, lai pīpē koriģētu tabaku to pīpējot, kā arī lai iztīrītu pīpi pēc pīpēšanas, Jums būs nepieciešams pīpes kompanjons. Pīpes kompanjonu dažreiz sauc arī par stampiņu, jo funkcija, ko visbiežāk tas pilda, ir tabakas piepresēšana. Eksistē daudz un dažāda materiāla kompanjoni. Bieži kompanjons satur karotīti vai īlenu, dažreiz abus. Es ieteiktu iegādāties trīsdaļīgo kompanjonu (attēlā), jo tas ir visnoderīgākais un ir pietiekami lēts un izturīgs.

Pīpes tīrāmie

Pīpes tīrāmie
Pīpes tīrāmie

Ceturtā nepieciešamā lieta ir paciņa pīpes tīrāmo birstīšu. Pamatā tie tiek izmantoti pēc pīpēšanas, lai iztīrītu pīpi pēc tam, kad tā pietiekami atdzisusi. Taču tos var izmantot arī, lai uzsūktu mitrumu no iemuša, ja tas sakrājies pīpēšanas laikā (atcerieties – nekad neizjauciet pīpe, kamēr tā silta, jo tas var sabojāt savienojuma vienu iemutim ar galviņu). Pīpju tīrāmos var dabūt dažāda garuma, diametra un krāsās. Tie var būt mīksti vai ar cietām birstēm (ko var izmantot, ja pīpi tīrat pamatīgi).

Uguns

Zippo pīpju šķiltavas
Zippo pīpju šķiltavas

Piektais nepieciešamais ir uguns. Divi pamatveidi, kā aizdedzināt pīpi ir vai nu izmantojot sērkociņus vai šķiltavu. Lai pareizi aizdedzinātu pīpi, drīkst izmantot tikai maigu liesmu. Pareizākais veids ir izmantot sērkociņus. Praktiskākais veids ir izmantot vai nu butāna šķiltavas vai degšķidruma šķiltavas, kā piemēram, Zippo. Izmēģinot visas iespējas, es personīgi nonācu pie secinājuma, ka man labākais veids kā aizdedzināt pīpi ir Zippo pīpju šķiltavas. Tās ir diezgan cenā pieejamas un, galvenais, vēja noturīgas.

Tātad, šīs ir tās piecas nepieciešamās lietas, kas vajadzīgas, lai sāktu baudīt pīpes pīpēšanu. To visu var nopirkt tabakas veikalā vai internetā. Nekad nepērciet šīs lietas lielveikālā, jo parasti tās ir lētas un neizturīgas.

Nākamajā rakstā mēģināšu iziet cauri visam procesam, ko tad nozīmē pīpēt pīpi.