Himalaya Blend no. 9

Himalaya Blend no. 9

Pēc vairāk kā pusotra gada pauzes, nolēmu šeit kaut ko ierakstīt. Iemesli pauzei daudz un dažādi – darba slogs, pandēmija, politskā situācija utt., bet galvenais, protams, laika trūkums. Šoreiz par interesantu aromātisko tabaku.

Nelielai atkāpei par situāciju tabakas pasaulē. Parasti tabaku iepirku Eiropā, konkrētāk – Vācijā, jo tur gan izvēle ir lielāka, gan arī cena pieejamāka. Vietējais tirgus, sazin kādu iemeslu dēļ, ir “piebāzts” ar aromātiskajiem tabakas maisījumiem, bet mani, kā jau rakstīju iepriekš, interesē tieši Virdžīnijas vai Virdžīnijas-Perika maisījumi, kā arī angļu tipa tabaka. Viss būtu jauki, ja vien Vācijas valdība neizdomātu ieviest tā saucamo jaunatnes aizsardzības regulu (German Youth Protection Act), kā rezultātā DHL ir obligāti jāpārbauda saņēmēja vecums akcīzes preču piegādes brīdī, ko iespējams realizēt tikai Vācijā. Līdz ar ko, vācijas tabakas tirgotāji masveidā atslēdza visas iespējas tabakas produktu piegādei ārpus Vācijas. Tā nu tagad sanāk, ka tabaku iegādājos tepat Latvijā. Nāksies piespiedu kārtā pētīt aromātiskās tabakas piedāvājumu 🙂

Šo konkrēto tabakas maisījumu iegādājos veikalā Tabakeria, kas atrodas tirdzniecības centrā Sāga. Piedāvājuma klāsts diezgan šaurs, pārsvarā Vauen produkcija, bet ir dažas interesantas lietas, pat W.O. Larsen maisījumi, kas ir ļoti kvalitatīvi, bet arī super dārgi. Cena par Himalaya blend no. 9 50gr bundžiņu – 17,95€, kas ir 359€ kilogramā; samērā dārgs prieks. Vācijā šī pati budžiņa maksā 12,50€ (250€/kg).

Himalaya Blend no. 9
Himalaya Blend no. 9

Himalaya Blend no. 9 ražotājs ir Vauen. Tā ir vācu kompānija ar tradīcijām, pieredzi un inovācijām 160 gadu garumā. Par tabakas kvalitāti sūdzēties nevar, griezums ir vienmērīgs, nav tabakas lapu kātiņu piemaisījumu. Mitrums vidējs – ne sauss, ne pārāk mitrs. Speciāli žāvēt tabaku pirms pīpēšanas nav nepieciešams. Maisījums sastāv pamatā no dāņu tipa melnā Kavendiša tabakas ar kvalitatīvas Virdžīnijas piejaukumu. Aromāts, atverot bundžiņu, vienkārši debešķīgs – kaltētas godži ogas un kaut kas krēmīgs. Ražotājs gan norādījis, ka maisījums satur arī citrusa un ķiršu aromātu, bet ķiršus es šeit galīgi nespēju sasmaržot.

No aromāta var arī secināt, kādēļ tabakas maisījuma nosaukums ir Himalaya blend. Godži koki aug tikai Āzijā. Lielākā daļa godži ogu nāk tieši no Himalajām un Tibetas.

Himalaya Blend no. 9

Pīpes piepildīšana un aizdedzināšana nesagādā nekādas grūtības. Kā ar jebkuru aromātisko tabaku, jāatceras, ka jāpīpē ir lēnām, citādi var apdedzināt mēli un tad vairs sagaršot neko neizdosies. Garša ir līdzīga aromātam, bet ne tik izteikta, lai nesajustu tabakas dabīgo garšu, kā arī saglabājas līdz pat beigām. Garšas stiprums ir vidējs un nikotīna saturs ir zems.

Himalaya Blend no. 9

Manuprāt kvalitatīva, viegla tabaka vasaras sezonai. Ļoti ieteicama iesācējiem.