Cusano Dominican Connecticut cigārs

Cusano Dominican Connecticut

Lai gan mana aizraušanās ir pīpes, tomēr šad un tad uzsmēķēju arī pa cigāram. Biju iedibinājis tādu kā tradīciju, kad pabeidzu kādu projektu – nopērku un nosmēķēju kādu labu cigāru. Tas piešķīra visam procesam tādu kā pabeigtības sajūtu. Cigāru smēķēšanu var diezgan lielā mērā pielīdzīnāt pīpes pīpēšanai. Abiem vajadzīgas zināmas iemaņas, abi ir nesteidzīgi un pedantiski procesi.

Daudzi uzskata, ka cigārs ir statusa simbols, kā piemēram Rolex pulkstenis vai Mercedess automašīna. Bet tā nebūt nav. Jā, es piekrītu, ka cigārs nav lēta aizraušanās, īpaši, ja pie sirds iet kubas cigāri. Bet labus un kvalitatīvus cigārus var atrast arī salīdzinoši lēti.

Šoreiz pastāstīšu par Dominikānas republikā ražotajiem Cusano Dominican Connecticut sērijas cigāriem. Corona izmēra cigāra cena ir aptuveni €4, kas pozicionē šo cigāru lētā segmenta augšējā daļā.

Par Cusano zīmolu

Cusano cigāru zīmols aizsāka savu darbību 1995. gadā, kad pilnā sparā noritēja cigāru industrijas uzplaukums. To dibināja Ņujorkā dzimušais Maikls Čiusano.

Cigāru entuziasts un finansists Čiusano devās biznesa braucienā uz Dominikānas Republiku un neatgriezās tukšām rokām. Maiklam bija iespēja sava ceļojuma laikā izveidot personīgo cigāru tabakas maisījumu, un viņš atveda simts cigārus no viņa personīgi izstrādātas receptes, lai dalītos ar draugiem Bostonā. Pēc neilga laika kāds vietējais tabakas izstrādājumu tirgotājs vēlējās vēl simts, lai pārdotu savā cigāru veikalā. Sekoja vēl vairāk pieprasījumu un Čiusano nonāca līdz situācijai, ka ieveda tūkstošiem cigāru, lai apmierinātu pieprasījumu pēc viņa jaunajiem Cusano cigāriem, un to viņš pat īpaši nebija reklamējis.

Tikai divas lietas izcēla Cusano uz visu pārējo tajā laikā tīrgū esošo zīmolu fona: kvalitāte un kvantitāte.

Cigāru uzplaukuma laikā bija grūti atrast labu tabakas izejvielu avotu. Taču 1997. gadā talkā nāca Hendriks Kelners no Davidoff. Viņš spēja palīdzēt iegūt izcilākos Dominikānas tabakas izstrādājumus un ievērojamā daudzumā, kā arī pielabot esošo receptūru, kas tikai uzlaboja šo cigāru reitingus un apskatus.

Cusano Dominican Connecticut kastē

Daļa no zīmola ilgstošajiem panākumiem bija saistīta ar jaunas, ļoti aromātiskas Ekvadoras ārējā slāņa tabakas pievienošanu oriģinālajam Dominikānas maisījumam, izveidojot Cusano Corojo cigārus.

Tā kā uzplaukums izsīka, Cusano koncentrējās uz kvalitatīva roku darba saglabāšanu tabakas izstrādājumu plauktos par pieņemamām cenām. Cigāru smēķētāji reaģēja – saglabājot pieprasījumu pēc Cusano ilgi pēc tam, kad viņu konkurenti bija kļuvuši par upuri tirgus izsīkumam.

2009. gadā Oettinger Davidoff grupa iegādājās Cusano Cigars zīmolu; Maikls, kuram ģimenes cigāru biznesā jau bija pievienojies viņa brālis Džo Čiusano, palika uzņēmumā; viņi aizgāja divus gadus vēlāk, lai dibinātu C&C Cigars, un sāktu visu no jauna.

Parametri

Manā gadījumā cigārs ir izmērā Corona. Ārējais diametrs 17mm. Garums 127mm. Roku darbs. Pildījums satur nogatavinātu Dominikāņu pilna garuma tabakas lapu. Saistslānis un ārējais slānis uztīts no Ekvadorā audzētas Konektikutas tabakas lapas.

Garšas īpatnības un smēķēšana

Neaizdezināts cigārs smaržo patīkami un “organiski” – nedaudz ādas un zemes.

Cigāra “cepures” noņemšanai šoreiz izmantoju punch tipa griežamo ar 8mm diametru. Parasti izvēlos vai nu giljotīnas tipa griezēju vai punch tipa, atkarīgs no cigāra diametra. V tipa griežamo vēl neesmu pamēģinājis, bet ir plāns to izdarīt tuvākajā nākotnē.

Cigāra aizdedzināšanai izmantoju karstās liesmas šķiltavas (jet flame lighter), pildītas ar kvalitatīvu butāna gāzi.

Cusano Dominican Connecticut

Kā ierasts, cigāru aizdedzinu pakāpeniski ­– vispirms to uzsildu, cigāra kāju neaizskarot ar liesmu, pēc tam grozot, radiāli ar liesmu noeju pa visu diametru. Nekad neaizdedzinu virzot liesmu tieši cigārā iekšā. Tas ir viens no iemesliem kādēļ rodas darvas kondensāts.

Cigāra stiprumu varētu raksturot starp vieglu un vidēju. Smēķējot ir sajūtams koksnes aromāts, ciedrs un neliels pipariņš, kas pastiprinās uz cigāra beigām. Vērā ņemamu garšas niansi dod arī Konektikutas tabaka ar savu pikanto saldenumu.

Par cik cigārs ir roku darbs un sastāv no longfiller tabakas lapām, tad pelnu noturība ir ļoti laba. Kas arī liecina par augsto kvalitāti gan izejmateriālu ziņā, gan arī izgatavošanas ziņā.

Cusano Dominican Connecticut cigārs

Šis cigārs iet labi kopā ar vieglo alu, piemēram, lager. Var dzert arī kafiju, bet tad drīzāk latte vai cappuccino. Var sapārot arī ar vieglu nekūdrainu skotu viskiju, kā manā gadījumā – Glenmorangie 10YO.

Kopsavilkums

Ļoti garšīgs, kvalitatīvs un cenā pieejams cigārs. Ieteicams iesācējiem.