Sāļie suņi

Nesen izdevās savā īpašumā iegūt interesantu tabakas maisījumu.

Kapēc interesantu? Sāksim ar nosaukumu – Salty Dogs, ko latviski var tulkot kā sāļie suņi. Senos laikos, dažreiz arī mūsdienās, par sāļajiem suņiem sauca pieredzējušus jūrniekus – ar saules un sāļajiem jūras vējiem veidotiem sejas vaibstiem. Ieskatoties Valda Brauna izstādes “Sāļie vēji” fotogrāfijās var gūt labu priekšstatu kādi šie jūrnieki ir izskatījušies un kāda bija viņu ikdiena. Nereti šiem vīriem kabatā līdzi bija gabals sapresētas, nogatavinātas tabakas. Kad laiks atļāva, viņi sadrupināja nelielu gabaliņu šīs tabakas un lika nelielā māla pīpē, kuru pīpējot guva garšas un smaržas baudījumu. Ja laika apstākļi bija pārāk skarbi, pīpēšanas vietā viņi šo tabakas gabaliņu košļāja.

Salty Dogs tabakas maisījumu ražo vācu kompānija Dan Tobacco. Un, kā senos laikos, šī tabaka tiek piedāvāta kā presēts klucītis. Sastāvā ir vairākas Virdžīnijas tabakas šķirnes un nedaudz Perika. Pirms presēšanas un ilgās nogatavināšanas, šī tabaka tiek apslacīta ar karību rumu.

Lai piepildītu pīpi, ar asu nazi no tabakas klucīša nogriež vairākas plānas šķēles. Tad šīs šķēles plaukstā “sadrupina” un piepilda pīpi. Mans ieteikums – izmantojiet maza izmēra pīpes, jo tabaka ir ļoti stipra gan garšas ziņā, gan nikotīna ziņā.

Gan pīpes aizdedzināšana, gan pīpēšana ir ļoti vienkārša. Tabaka neprasa lielu uzmanību un īpaši necenšas nodzist. Taču jāpīpē ir lēni, jo, kā jau minēju iepriekš, tabaka ir ļoti stipra. Neiesaku iesācējiem.

Pīpmaņiem, kam iet pie sirds Virdžīnijas/Perika tabakas maisījumi, šī tabaka būs kā baudījums. Nogatavinātā Virdžīnija ir izteikti salda un maiga. Pēc kāda laiciņa pīpēšanas var sagaršot arī Perika piparaino garšu. Ruma garša nav īpaši izteikta, bet ir kā labs papildinājums kopējai garšas buķetei. Gan pīpēšanas laikā, gan arī pēc tam, telpā paliek samērā patīkams aromāts. Apliecinot iepriekš teikto, pēc jau puses izpīpētas pīpes, galva nedaudz sareibst no nikotīna “spēriena”.

Šis tabakas maisījums iet labi kopā ar melnu kafiju vai labu skotu viskiju vai rumu.

Pieredzējušiem pīpmaņiem, kas nav mēģinājuši šāda tipa tabaku, noteikti iesaku pamēģināt. Vēlviens liels pluss šāda tipa presētai tabakai ir, ka tā salīdzinoši lēni zaudē savu mitrumu un ir ilgāk uzglabājama.

Stiprums: ★★★★
Aromatizētājs: ★
Garša: ★★★★
Mans novērtējums: ★★★★