Pētersona 2019. gada vasara

Peterson Limited Edition Summertime 2019. Kārbas noformējums

Vasara – dažas lietainas dienas, bet pārsvarā silts un saulains laiks; bieži pat vairākas karstas dienas pēc kārtas. Šajās karstajās dienās īpaši negribas domāt par kāda karsta objekta turēšanu rokā. Lai arī kā, bet rūdītiem pīpes pīpētājiem pat šādā sezonā nav nekas pretī uzvilkt kādu labu, saldu dūmu, vēl jo vairāk pēc labas šašlika un alus maltītes.

Personīgi vasaras sezonā dodu priekšroku vieglajiem tabakas maisījumiem, dažreiz armoatiskajām tabakām. Es uzskatu, ka vasaras sezona ir vieglo tabaku sezona, bet aukstāks laiks prasa pēc smagāka, ar Latakijas tabaku bagātinātāka tabakas maisījuma. Varētu pat saskatīt analoģiju ar apģērbu – jo vieglāk apģērbts, jo vieglāku tabaku jāpīpē. Un otrādāk, jo vairāk/smagāk apģērbts, jo stiprāku, piesātinātāku tabaku jāpīpē.

Peterson Limited Edition Summertime 2019

Parasti neesmu aromatisko tabaku piekritējs, bet domāju, ka laiku pa laikam jāatvelk elpa no manis iecienītājiem, tipiskajiem Virdžīnijas un Perika maisījumiem, vienkārši, lai garšas sajūtas nepierod pie tiem. Runājot par Peterson kā ražotāju, esmu izmēģinājis praktiski visas viņu ražotās tabakas, bet uzskatu, ka, izņemot University Flake un Old Dublin, Peterson arsenālā nav nekas priekš manas gaumes. Pat super populārais Irish Flake nav manā gaumē, jo ir bāzēts uz Bērlija tabakas, kas, manuprāt, der tikai kā papildinātājs, nevis maisījuma bāze. Atkārtošos – tas ir tikai mans viedoklis un mana gaume. Citi pīpētāji ir sajūsmā par šo maisījumu.

Īsi par Peterson zīmolu

Peterson ir īru zīmols ar interesantu vēsturi. To aizsākuši vācu imigranti Īrijā, brāļi Frīdrihs un Heinrihs Kappi, atverot pīpju veikalu Graftonstrītā Dublinā tālajā 1865. gadā. Neilgi pēc veikala atvēršanas, tajā ienācis latvietis Kārlis Petersons, un pateicis īpašniekiem, ka viņš var izgatavot pīpes daudz labākas, kā viņi paši. Petersons bija labs amatnieks un, bruņojies ar degsmi, pierādīja brāļiem Kapp, ka viņam bija taisnība un kļuva par jaunā uzņēmuma trešo līdzīpašnieku. Vēl šodien Peterson skaitās viens no senākajiem un iekārojamākiem pīpju ražotājiem Eiropā. Sīkāk par Peterson var palasīt šeit [Wikipedia].

Runājot par Peterson markas tabakas ražošanu – Peterson jau kādu laiku savu tabaku vairs neražo. Tabakas tirgū ir ļoti sīva konkurence un ļoti grūti notūrēties virs ūdens pret tādiem gigantiem kā Scandinavian Tobacco Group, Mac Baren Tobacco Company, Kohlhase, Kopp und Co. utt. Vēl nesen pīpju tabakas industriju pāršalca ziņa par Dunhill aiziešanu no tabakas tirgus. Dunhill, kas daudzus gadu desmitus bija viens no iekārojamākiem, ja ne pats iekārojamākais, zīmols pīpju un tabakas industrijā. Kā jau minēju, Peterson savu tabaku vairs neražo. To viņu vietā, pēc viņu receptēm dara MacBaren Tobacco Company un atsevišķus maisījumus, kā šajā gadījumā, Kohlhase, Kopp und Co.

Tabakas maisījuma sastāvs

Peterson Limited Edition Summertime 2019. Tabakas sastāvs

Peterson Summer 2019 tabakas maisījums iepakots ļoti skaistā, spilgti apdrukātā metāla kārbā. Šajā kārbā iekšā ir maisiņš, kurš arī satur pašu tabakas maisījumu. Jāpiemin, ka, lai arī kārba ir skaista un maisiņš norāda uz tabaku no dārgā gala, ilgi turēt tabaku šajā kārbā neieteiktu, jo tā noslēdzas ne pārāk blīvi un tabaka var ātri izžūt.

Pēc vizuālā maisījuma satura var spriest, ka lielākā daļa sastāv no plati sagrieztas zetainās virdžīnijas tabakas, gadās pa retam virdžīnījas fleika gabaliņam, un nedaudz melnās Kavendiša tabakas. Atverot kārbu, smarža ir tāda, ka gribas paņemt karoti un apēst tās saturu. Smarža ir ļoti piesātināta ar augļiem – apelsīns, ananass, varbūt arī mango, kā arī liekas, ka sajutu ruma smaržu un, protams, vaniļu.

Piepildīt pīpi ļoti viegli, tabaka ir pareizā mitrumā. Par cik maisījums satur plati sagrieztu Virdžīnijas tabaku un ir aromatizēts, ieteiktu izmantot lielāka diametra un tilpuma pīpes, jo tas nedaudz atvēsinās dūmu un izcels garšu.

Peterson Limited Edition Summertime 2019. Pīpē

Pīpējot var diezgan labi just augļu aromātu un, pa brīžam, sajūt arī melnā Kavendiša dūmakaino smaržu. Pīpējas ļoti viegli, papildus aizdedzināšana praktiski nav nepieciešama.

Tabaka pēc stipruma ir ļoti viegla, tapēc to var rekomendēt pīpēt pat katru dienu, ja vien nebiedē tās cena (24€ par 100g). Iesācējiem ļoti labs veids, kā iepazīt kvalitatīvu aromatisko tabaku – rekomendēju! Pēc pīpēšanas atstāj patīkamu aromātu telpā, kā arī nekaitina apkārt esošos, ja pīpējat telpā vai ārā kafejnīcā (ja vien tas ir atļauts).

Stiprums: ★
Aromatizētājs: ★★★
Garša: ★★
Mans novērtējums: ★★★