McClelland – Arcadia (221b Series)

Šis ir interesants orientāla tipa angļu maisījums, kas satur orientālo/turku tabaku, taču tajā pašā laikā nesatur Latakia tabaku. Maisījuma pamatā ir noturēta virdžīnijas tabaka.
Atverot bundžiņu, var sajust kečupam līdzīgu aromātu, kas ir diezgan raksturīgs daudzām McClelland tabakām. Vairākiem cilvēkiem tas nav pieņemams, bet man tas netraucē izbaudīt maisījuma sniegtās garšas nianses.
Tabakas mitruma līmenis ir gandrīz ideāls tūlītējai pīpēšanai.
Pielādēt pīpi ar šo tabaku nesagādā nekādas problēmas. Arī aizdegas un pīpējas ļoti viegli. Samērā reti izdziest un nākas piemest uguni.
Ļoti viegli ir sajust virdžīnijas tabakas saldo garšu, bet tajā pašā laikā ir manāmas arī orientālās tabakas dūmakaini skābenās garšas notis. Man šī garša iet pie sirds.
Tabakas maisījums ir vidēja stipruma, taču tuvāk pīpes beigām stiprums nedaudz pieaug un garša paliek piparaināka.
Pīpējot šo maisījumu telpās, var noteikti just dūmu aromātu, taču tas nav pārāk uzbāzīgs.
Šis ir viens no pirmajiem orientālā tipa maisījumiem, kuru esmu mēģinājis, tāpēc iespējams vēl nespēju īsti sajust visas piedāvātās garšas nianses.

Piezīme: Šī tabaka Latvijā nav nopērkama (cik skatījos, Eiropā arī nav nopērkama). Vienīgā iespēja sūtīt no ASV, diemžēl muita, PVN un akcīze to padara par nerentablu pasākumu.

Stiprums: ★★★★, Aromatizētājs: ★★★, Garša: ★★★★
Mans novērtējums: ★★★